Presidenti Meta uron Berishën për ditëlindje: 77, simbol i përsosmërisë!

105
Sigal

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar me rastin e ditëlindjes ish-kryeministrin Sali Berisha.

Meta shkruan në “Facebook” se e ka uruar përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën në këtë 77-vjetor, teksa e lidh numrin 77 me Biblën dhe përsosmërinë.

“Sot e urova përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën me rastin e 77-vjetorit të lindjes!
Për më tepër, që numri 77 sipas Biblës është edhe simbol i përsosmërisë! 💐🇦🇱”, shkruan Meta.