Presidenti Meta: Rrezikun rus të mos e teprojmë si dikur me rrezikun anglo-amerikan

463
Sigal

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë në Konferencën me titull “Kundër kulturës së mënjanimit, në dobi të kulturës së dashurisë. Kujdesi paliativ për nxitjen e një kulture për përgjegjësinë sociale.” , në Universitetit Katolik “Zoja e Këshillit të Mirë”. I pyetur nga gazetaret mbi te ashtequajturat nderhyrje Ruse, te artikuluara nga Edi Rama ne keto dite protestash dhe krize politike, parlamentare, morale ,ekonomike dhe financiare,kreu i shtetit u pergjigj :

Rrezikun rus te mos e teprojme si dikur me rrezikun angloamerikan.Shkaqet e kesaj krize serioze kushtetuese,institucionale,politike e taniperfaqesimi jane te brendshme e kerkojne reflektim nga te gjithe