Presidenti Meta: Falë talentit të papërsëritshëm, Genti lartësoi muzikën dhe gjuhën e mrekullueshme shqipe

679
Sigal

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot Eugent Bushpepën të cilin e ka falenderuar për përfaqësimin dinjitoz të Shqipërisë në Eurovision.

Postimi i plotë

Falenderova sot me mirënjohje, yllin e rokut dhe muzikës moderne shqiptare, Eugent Bushpepa, për përfaqësimin dinjitoz të Shqipërisë në Eurovision.
Me zërin e tij unik dhe falë talentit të papërsëritshëm, Genti lartësoi muzikën dhe gjuhën e mrekullueshme shqipe në skenën europiane, duke na bërë krenar të gjithëve