Presidenti Meta: 80 % e të rinjve që studiojnë në Shqipëri duan të largohen

273
Sigal

Presidenti Ilir Meta pas mbledhjes së një paneli me profesorë dhe ekspertë për temën e shpopullimit ditën e enjte, këtë të premte përmes një postimi në rrjetet sociale, thekson se 80 % e të rinjve që studiojnë në Shqipëri duan të largohen.

Thirrja e kreut të shtetit, është që rinia ka nevojë për shpresë dhe besim.

Postimi i plotë:

80 % e të rinjve, që studiojnë në Shqipëri duan të largohen.

94 % e të rinjve, që studiojnë jashtë, nuk duan të kthehen.

RINIA KA NEVOJË PËR SHPRESË DHE BESIM!

80 % e të rinjve, që studiojnë në Shqipëri duan të largohen.
94 % e të rinjve, që studiojnë jashtë, nuk duan të kthehen.
RINIA KA NEVOJË PËR SHPRESË DHE BESIM! 🇦🇱

Posted by Ilir Meta on Friday, January 15, 2021