Presidenti Ilir Meta sonte në ‘Çim Peka Live’

536
Sigal

Presidenti Ilir Meta do të jetë sonte në 20:45 i ftuar në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv.

“Të dashur miq,
Sonte në ora 20:45, sipas mundësive tuaja, ju ftoj të gjithëve të më ndiqni LIVE në Syri TV, në një intervistë për gazetarin Çim Peka’,
 shkruan kreu i shtetit, në një postim në Facebook.

Meta do të flasë për aktualitetin politik, sfidat e tij pas lënies së mandatit si kryetar shteti, akuzat e Lulzim Bashës, qëndrimin e tij për krizën në PD, marrëdhëniet me Edi Ramën dhe mazhorancën dhe dekreti i pritshëm pwr zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashkitë pa kryetar.