Policia plan masash për të garantuar sigurinë për derbin Partizani-Tirana

278
Policia e Tiranës ka zbardhur planin e masave që do të ndërmarrë për ndeshjen derbi Partizani-Tirana, e cila do të zhvillohet nesër në mbrëmje në stadiumin “Qemal Stafa” në 20:45.
Plani i masave
Njoftohen drejtuesit e mjeteve qe do kete devijim te trafikut ne keto akse rrugore:
1. Rr. Dritan Hoxha-sheshi karl topia – 21 Dhjetori – Myslym Shyri – sheshi Ëillson – rr. abdyl frasheri – stadiumi qemal stafa.
2. Rr. Dibres – rr. Xhorxh Bush- Rr. Papa Gjon Pali II.- stadiumi qemal stafa.
( ne keto akse do kete grupe tifozesh qe do kalojne per ne stadium)
3. Ndalohet parkimi i mjeteve ne sheshin Italia dhe perreth stadiumit qemal stafa.
4. Sheshi Nene Tereza do funskionije si Pedonale si gjithmone pas ores 19:00- 00:00.
5. Ndalohen drejtuesit e mjeteve te mos lejojne pasagjeret te dalin ne dritaret e mjeteve.
6. Keshillohen drejtuesit e mjeteve te perdorin rruge alternative duke i kerkuar mirekuptinin e tyre.