Pogradec/ Kundërshtoi punonjësin e policisë pasi i vuri gjobë, arrestohet 40-vjeçari

304

Policia e Pogradecit ka arrestuar në flagrancë të shtetasin me iniciale D.H., 40 vjeç.

Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen nr.5, ky shtetas për shkak të detyrës, ka kundërshtuar me fjalë dhe dhunë punonjësin e policisë së rendit publik, pas marrjes të një mase administrative për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gykatës të Shkallës së Parë Pogardec për veprime të mëtejshme.