Plot diell, ja si do të jetë moti ditën e nesërme (FOTO)

36
Sigal

Dita e hënë do të jetë plot diell në të gjithë Shqipërinë.

Pas ditëve të acarta, duket se temperaturat janë rritur në të gjithë vendin.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për të hënën.

Reshjet

Ditën e hënë nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Të hënën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 15 °C

në vendet e ulëta: 5 / 16 °C

në vendet malore: 0 / 12 °C

Era

Të hënën era pritet të fryjë e lehtë.

Image