Plagosja në një restorant në Ksamil, çfarë ndodhi mes autorëve dhe të dëmtuarit

308
Sigal

Policia e Sarandës ka vënë në pranga autorin e plagosjes së djeshme në Ksamil dhe ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin.

“Arrestohet shtetasi Xh. I., 18 vjeç, banues në Konispol dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij, shtetasi V. B., 33 vjeç, banues në Shëndëlli”.

Plagosja mësohet se ka ndodhur për motive banale.

“Më datë 23.07.2020, në një restorant në Ksamil, pas një konflikti për motive të dobëta, këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur me mjet prerës shtetasin K. K, i cili është jashtë rrezikut për jetën.