Plagoset me thikë 30-vjeçari në Shkozë, arrestohet autori

65
Sigal

Një plagosje me thikë është shënuar këtë mesditë në Shkozë, Tiranë.

Policia njofton se pas një konflikti të çastit shtetasi S. K., ka plagosur me thikë shtetasin O. M., i cili është dërguarme urgjencë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur shoqërimin në komisariat të autoritet të dyshuar.

Ndërsa, po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 03.05.2021, rreth orës 11:45, në Shkozë, pas një konflikti për motive të dobëta shtetasi S. K., ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin O. M., 30 vjeç, i cili u dërgua në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Sherbimet e Policisë bënë shoqërimin në Komisariat e autorit të dyshuar të ngjarjes shtetasit S. K., për veprime të metejshme hetimore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.