Peshkarexha merr flakë dhe mbytet në detin Jon

175
Sigal

Një peshkarexhë mësohet se ka marrë flakë në orët e mesditës në ujërat e detit Jon.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të plazhit të Drimadhesit,

Si pasojë e flakëve, peshkarexha është mbytur tërësisht.

Flakët dyshohet se mund të jenë shkaktuar si pasojë e një defekti në pjesën motorike, ndërsa ishte njoftuar nga roja bregdetare.