Pernaska: Cili arkitekt e transformoi kaq shëmtuar “Sheshin Skënderbej”

446
Ish-deputetja demokrate Lajla Përnaska ka reaguar sot në faqen e saj në Facebook lidhur me lulishten në qendër të Tiranës në “Sheshin Skënderbej”.
Ajo ka postuar një foto të sheshit para se ai të transformohej dhe një tjetër të pamjes që ka sot ky shesh.
Në postimin në faqen e saj Përnaska kërkon të dijë se kush ka qenë arktitekti i kësaj “vepre të shëmtuar” siç e quan ajo.
Kjo sipas ish-deputetes e ka transformuar për keq të gjithë qendrën e Tiranës.
Ky postim vjen pikërisht në një kohë kur sapo ka nisur fushata për zgjedhjen e kryebashkiakut të Tiranës.
Sigal