Përgatituni për shi dhe dëborë! Po vijnë ditët e ftohta, ja si do të jetë moti në veri dhe jug të Shqipërisë

119

Moti ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare. Por në zonat jugore vranësirat do të sjellin reshje të pakta shiu ndërsa në veri do të ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2 gradë celsius deri në 17.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.