Përgatituni! Erdhi i ftohti i acartë

325
Javën e ardhshme pritet që temperaturat të ulen ndjeshëm.
Sipas Meteoalb: Java që vjen që vjen paraqitet kryesisht e kthjellët por e ftohtë. Ditët me të ftohta parashikohet të jenë e marta dhe e mërkura kur pritet që termometri të shënojë -3 / -4 gradë Celcius.
Ndërkohë ditën e nesërme, priten reshje lokale të dobëta, kryesisht në zonat malore veriore dhe verilindore, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.