Përfitoi kredi me dokumente të rreme, 62-vjeçari në Tiranë zhvat bankën

534
Një 62-vjeçar është ndaluar nga policia në Tiranë, pasi mashtroi një bankë të nivelit të dytë duke marrë para.
Punonjësi i bankës R.M. 36 vjeç bëri kallëzim në polici ndaj 62-vjeçarit A.Sh. të dy banues në Tiranë.
Punonjësi i bankës e kuptoi që 62-vjeçari e mashtroi me dokumente të rreme, dhe përfitoi kredi nga banka. Shuma e parave që ai tërhoqi nuk është bërë me dije nga policia.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme.
Sigal