Për cilindo që ka dyshime për 7 korrikun/ Avokati Goxhaj liston 49 arsye për të qenë të enjten në 7 në shesh

65
JA MOTIVET E PROTESTËS PASNESËR #7KORRIK
Volantina që po shpërndahet sot
Fronti i Shpëtimit Kombëtar: Bashkimi i Kauzave!
7 X 7 arsye bëjnë 49 (dhe jo 42)! Boll më me kauza të shitura!

49 ARSYE (në 49 postera) që ke ti në #7Korrik të jesh me ne në Sheshin e patriotëve për Shpëtim të Shqipërisë nga Shpopullimi dhe Zhbërja fare!
“Deri në #7Korrik Populli kishte Frikë Qeverinë!
Në 7Korrik është Qeveria që do ketë Frikë Popullin!”
1️⃣👉Askush nuk është më i rëndësishëm se Shqipëria!
2️⃣👉Pa ik Rama dhe Veliaj, nuk shpëton Shqipëria!
3️⃣👉Hiqni taksat e naftës, hiqni bordet komuniste! Na ktheni tregun e lirë, jo më monopole oligarkësh!
4️⃣👉Ndalni PPPtë, Ndalni investimet korruptive! Hiqni taksat e naftës dhe ushqimeve!
5️⃣👉“Investitorët Strategjikë të Rilindjes” janë si kolonët serbë të Çubrilloviçit që shpopullonin Kosovën nga shqiptarët!
6️⃣👉Ndalni urinë dhe mjerimin, rrisni rrogat dhe pensionet!
7️⃣👉Ma rikthe Kushtetutën!
E dua me Referendum, jo me arna deputetësh!
8️⃣👉Prona është e shenjtë!
Na ktheni pronat tona!
9️⃣👉Thuaj JO Jugosllavisë së Re, JO Ballkanit të Hapur, JO Dominimit Serb, PO Integrimit Europian!
1️⃣0️⃣👉Ma kthe Teatrin, Butrintin, Historinë,.. Më kthe Shqipërinë!!!
1️⃣1️⃣👉Ndal Hartës Gjyqësore të Shpopullimit të Shqipërisë!
1️⃣2️⃣👉Jo Skavicës, Jo Shpopullimit të Dibrës!
1️⃣3️⃣👉Jepini naftëtarëve rrogat dhe pensionet e grabitura!
1️⃣4️⃣MOS shkatërroni profesionet e lira! JO rritjes së taksave!
1️⃣5️⃣👉Thuaj PO votës së emigrantëve!
Mos i dëboni përgjithmonë!
1️⃣6️⃣👉Të ndalim falimentimim e fermerëve. Thuaj JO shpopullimit të fshatit!
1️⃣7️⃣👉JO vaksinim me detyrim!
Trupi im, Zgjedhja ime!
1️⃣8️⃣👉Thuaj JO shitjes së Detit Jon!
Shqipëria as shitet, as copëtohet, as tjetërsohet!
1️⃣9️⃣👉Shpronësimi = Shpopullim! As Milosheviç në Kosovë nuk ka shembur kaq shtëpi sa Rama në Shqipëri!
2️⃣0️⃣👉SPAK = Kapak i Krimit!
JO Reformës Soros në Drejtësi!
2️⃣1️⃣👉Boll ua nxitë jetën fëmijëve, mos ua sabotoni më testet, provimet, arsimin, të ardhmen!
2️⃣2️⃣👉Shqipëria e shqiptarëve, JO zëvendësimit të tyre prej aziatikëve, afrikanëve dhe arabëve!
2️⃣3️⃣👉Hiqni trarët që pengojnë Bashkimin Kombëtar!
2️⃣4️⃣👉Aty ku e Vërteta nuk është e Lirë, Liria nuk është e Vërtetë!
2️⃣5️⃣👉Shëndetësia “Falas” e Rilindjes, është falas po aq sa dhomat e gazit në kampet e Aushvicit!
2️⃣6️⃣👉E vetmja e ardhme që i garanton Rilindja një të riu është ose të merret me drogë ose të bëhet patronazhist! Ose të ikë!
2️⃣7️⃣👉Ishte Republika e Shqipërisë! Sot quhet Çifligu “RILINDJA. SH.A.” (privatizuar që në 2013).
2️⃣8️⃣👉600 mijë shqiptarë të përzënë në 8 vjet! Deri në 2030 do të mbeten veç 1 milionë.. po pensionin tënd me çfarë do e paguajnë?!
2️⃣9️⃣👉Kjo nuk është as vjedhje, as korrupsion, por ndarje e plaçkës së luftës nga hordhitë e Rilindjes pas pushtimit të Shqipërisë!
3️⃣0️⃣👉Shqipëria nuk është e Sorrave por e Shqipeve!
3️⃣1️⃣👉Soros = Çubrilloviç
Të ndalojmë Axhendën e Spastrimin Etnik!
🟥Slogane plus:
3️⃣2️⃣👉Millosheviç Kasapi i Ballkanit! Rama Kasapi i Shqipërisë
3️⃣3️⃣👉Sot po vrasim Frikën, që të rikthejmë Shpresën!
3️⃣4️⃣👉Më mirë të ikin banda e Sorosit, se sa të ikim ne!
3️⃣5️⃣👉Shqipëria është e jona! Jo pronë (e grabitur) e juaja!
3️⃣6️⃣👉Ju jeni Armiku më i egër i shqiptarëve: Qeveri Kuislinge!
3️⃣7️⃣👉Hajdutit i thuhet IK, jo më vidh më pak. Nëse nuk ikën do e përzemë!
3️⃣8️⃣👉Boll emigruam, ka ardh koha për të protestuar.
3️⃣9️⃣👉Ik Edvin mos bëj naze! Boll na vodhe, Boll na zbraze! (këngë labe nga Kardhiqi)
4️⃣0️⃣👉Kur padrejtesia bëhet ligj, rezistenca është detyrë!
4️⃣1️⃣👉Ja do Vdesim Ja do Rrojmë, Shqipërinë nuk e Lëshojmë
4️⃣2️⃣👉Boll më me “Ç’më duhet mua”! Halli yt sot, është halli im nesër! KAUZA JOTE ËSHTË KAUZA IME!
4️⃣3️⃣👉Ne jemi Shumë! Nuk kanë pranga për të Gjithë!
4️⃣4️⃣👉“Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria!”
4️⃣5️⃣👉Nëse JO tani, po KUR? A do mbetet më kush këtu?
4️⃣6️⃣👉Kundër babëzisë dhe vjedhjes!!! Për Drejtësi, Pronë dhe Dinjitet!!!
4️⃣7️⃣👉Policë, Socialistë dhe Patronazhistë! Pasi të na përzënë ne, do t’ju vijë radha ju!
4️⃣8️⃣👉“Se Zoti vetë e tha me gojë,
Që kombe shuhen përmbi dhe,
Po Shqipëria do të rrojë;
Për të, për të luftojmë ne!”
4️⃣9️⃣✍️Këtu shkruaj mesazhin tënd nëse nuk mjaftuan ato më lart:
_______________________
🔴QUIZ!
GJENI KUSH E KA SHKRUAR:
“Ne duhet të përdorim çdo mekanizëm të shtetit për aq sa mundemi, për t’ua nxirë jetën shqiptarëve deri në atë pikë.. sa tu mbushet mëndja që të largohen vetë, duke lëshuar çdo pasuri dhe troje në duart tona, … për ti kolonizuar me kolonët tanë, fshatra, qytete, të gjithë territorin e banuar prej tyre në fillim”
VASO ÇUBRILLOVIÇ – 1937?
(Akademia e Shkencave të Serbisë, 1937)
GEORGE SOROS – 2013?
(CID – Harvard University, 2013 – 2030)
Sigal