Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, këshilltarët bashkiakë kërkojnë t’ia hedhin “paq”, nisin dorëheqjet (FOTO)

246
Sigal

Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u fimros nga këshilltarët e bashkisë së Tiranës, në Këshillin bashkiak kanë filluar përplasjet të mëdha.

Burime bëjnë me dija se dy anëtar të Këshillit Bashkiak kanë dhënë dorëheqjen. Konkretisht kanë paraqitur dorëheqjen Genta Mezini, ish-këshilltare e LSI-së dhe dhe Ervin Mete.

Anëtarja Genta Mezini, me anë të një emaili ka njoftuar kolegët e tij se ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli bashkiak dhe arsyet sipas saj, janë personale.