Parashutisti i huaj përplaset me palmat në Vlorë (VIDEO)

120
Sigal

Një parashutist në Vlorë është përplasur me palmat dhe më pas ka rënë përtokë. Ky gabim mund t’i kushtonte jetën parashutistit.

Pas rënies nga lartësia, parashutisti ka marrë disa plagë dhe është dëmtuar. Mësohet se parashutisti ka pasur dhimbje të forta tek pjesa e qafës. Tashmë ai është në pritje të ambulancës, për ta dërguar në Spitalin e Vlorës.

Parashutisti i lënduar është shtetas i huaj dhe është trasportuar me urgjencë në spital, e krahas plagëve në qafë ka edhe shembje në trup.