Parashikimi i motit për sot, shira dhe borë në të gjithë vendin

524
Sigal

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu intesive në zonën perëndimore , ndërsa zonat malore do të vijojnë rreshje bore lartësitë 600 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të  jetë i lartë  deri në 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie  në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/4°C
Zonat e  ulëta          4/13°C
Zonat  bregdetare   7/13°C