Parashikimi i motit për sot, ja sa do të arrijnë temperaturat

85
Sigal

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesatare në veriperëndim dhe verilindje pasdite. Temperaturat në mëngjes do të luhaten 18-24 gradë, në mesditë do të jenë me rritje duke luhatur 33-34°C ne veri deri në 35-38°C.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2-3 ballë në det të hapur.