Parashikimi i motit për fundjavën, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

48
Sigal

Moti këtë fundjavë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme si rezultat i depërtimit të masave ajrore relativisht të thata.

Sipas parashikimit nga SHMU, pritet që ditën e shtunë dhe të dielë të kemi mot me diell dhe vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieve malore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-juglindje me shpejtësi mesatare deri në 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 13m/s.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.