Sigal

Më 26 korrik  moti do të vazhdojë  i paqëndrueshëm me alternime vranësirash përgjatë vijës bregdetare, ndërsa mesdita sërish do të jetë me reshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat malore dhe zonë qëndrore. Era do të jetë me drejtim veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  3-4 me lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/28°C
Zonat e  ulëta           19/34°C
Zonat  bregdetare    20/33°C