Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 3 shtator 2022

120
Sigal

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim kryesisht në orët e mesditës.

Era prashikohet të jetë, ditën e shtunë nga veriperëndimi me shpejtësi deri në 1-8 m/sek, ndërsa ditën e diel nga jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 3 shtator 2022