Nxirret gjallë nga rrënojat gruaja në Thumanë

596
Sigal

Lindita Cara, gruaja e cila prej mëngjesit të sotëm u izolua në rrënojat e pallatit, në Thumanë ka dalë e gjallë.

Ndonëse Cara ishte me gjysmën e gjymtyrëve në rrënoja, ajo ka mundur të rezitojë dhe ekipet e shpëtimit e kanë nxjerrë.

Cara po transferohet në spital ku do të jetë nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë operacionet e shpëtim-kërkimit vijojnë si në Thumanë ashtu edhe në Durrës.