Nuk ka zgjedhje në 30 qershor/ Përplasje e ashpër edhe në Kukës

450
Sigal

Përplasje e ashpër edhe në qytetin e Kukësit mes banorët dhe policisë.

Qytetarët kërkojnë largimin e KZAZ-së që ndodhet në palestrën e gjimnazit ‘Havzi Nela’.

Policia nën drejtimin e kreut të saj, Pashk Laska ësjyë vënë në mbrojtje të KZAZ-së, duke hedhur edhe gaz lotësjellës.

Situata është e tensionuar, ndërsa policia nuk lejon që të hiqen materialet zgjedhore.