Një video-guidë me 10 hapa për tu mbrojtur nga virusi, Ministria e Shëndetësisë shpërndan njoftimin

1792

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar një video ku shpjegohet qartësisht nëpërmjet 10 hapave masat që të gjithë mund të ndërmarrin për tu mbrojtur nga koronavirusi.

Ministria ka shpjeguar se nga verifikimet zyrtare nuk ka ende asnëj të prekur nga ky virus në vendin tonë dhe bën njoftime se ka marrë masa të shtuara sigurie në të gjithë pikët kufitare, për kontrollin e të gjithë personave.

#Koronavirusi COVID-19 1️⃣0️⃣ rregulla për t’u ndjekur👇

Gepostet von Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale am Dienstag, 25. Februar 2020