Një tjetër qytet pas Tiranës do të fillojë vaksinimin kundër COVID-19, ja kur dhe ku

254
Sigal

Një ditë më parë nisi për herë të parë vaksinimi në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Fillimisht u vaksinua shefja e Infektivit, Najada Çomo e ma pas edhe kryeministri Edi Rama.

Raportohet se të shtunën do të nisë vaksinimi kundër koronavirusit edhe në qytetin e Vlorës.

Bluzat e Bardha janë shprehur se po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari dhe një tjetër ambientet është ai i palestrës së basketbollit. Të parët që do të vaksinohen janë bluzat e bardha.

Një tjetër qytet ku pritet të nisë vaksinimi pas Tiranës është edhe Shkodra.