Ngrica në zonat malore e kodrinore, si do të ndryshojnë temperaturat sot

285
Sigal

Ditën e martë moti nis i kthjellët deri në mesditë. Më tej vranësirat vijnë drejt dendësimit në bregdet. Në jug e juglindje mot kryesisht i vranët.

Në orët e mëngjesit e pranishme do të jetë mjegulla e dendur në lugina si dhe ngricat në zonat malore e kodrinore.

Era do të fryjë verilindje-veriperëndim e vrullshme në mëngjes në bregdet dhe më tej e lehtë. Valëzimi i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 2/15 re diell

Kukës -3/5 re diell

Lezhë 3/13 re diell

Dibër -4/4 re diell

Durrës 7/17 re diell

Tiranë 2/17 re diell

Elbasan 2/15 re diell

Berat 3/16 re

Vlorë 8/17 re diell

Korçë -1/6 re

Gjirokastër 1/18 re

Sarandë 9/19 re diell.