Nga aksioni opozitar te rikthimi i protestave në shtator, ja çfarë thotë Ilir Meta

107
Sigal

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi se çdo ditë në Shqipëri është protestë.

Teksa u pyet se cili do të jetë aksioni opozitar në shtator, Meta u shpreh se e vetmja protestë që nuk duhet të lejohet është largimi i qytetarëve nga Shqipëria.

“Nuk është kjo çështja më e rëndësishme. Shqipëria është çdo ditë në protestë. Tani ka rëndësi që të drejtojmë protestat drejtë. E vetmja protestë që nuk duhet të ndodhë më është largimi i shqiptarëve nga vendi, për ta lënë këtë vend pa mbrojtje, pa të rinjtë dhe të rejat. Për ta kthyer në një vend të qytetarëve nga Bagladeshi. Prit kur të nxjerrin parrudhën; presim nga e gjithë bota. Ky është vendi i shqiptarëve, shqiponjave dhe zgjidhja nuk është as emigrimi, as largimi, por shporrja e kësaj politike të papërgjegjshëm. Skam gjë kundër socialistëve por për këtë klikë që e shohin tjetërsimin e kësaj force politike.”, tha Meta.