Nën akuzë për tenderin 24 milionë lekë, GJKKO nis gjykimin për ish-kryebashkiakun Fatos Tushe

88
Sigal

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka nisur gjykimin për ish-kryebashkiakun e Lushnjës, Fatos Tushen. Ky i fundit kërkoi gjykim te shkurtuar.

Tushe akuzohet për abuzime me një tender me vlerë 24 milionë lekë për rehabilitimin e një kanali vaditës.

Fatos Tushe dhe zyrtarët e tjerë akuzohen nga SPAK për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera.