Nën akuzë për korrupsion, Lefter Alla kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

30
Sigal

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë.

Ish-kryebashkiaku i akuzuar për “shkelje të barazisë në tendera” dhe “shpërdorim të detyrës” i ka bërë rekurs vendimi të Apeli që nuk zëvendësoi masën “arrest në burg” ndaj tij në një masë më të butë.

Kryebashkiaku Alla është vënë në akuzë nga SPAK për shkelje të barazisë në tendera.