Ndërron jetë 60-vjeçari, shkon në 134 numri i të vdekurve nga Koronavirusi në Greqi

138
Sigal

Një tjetër person u regjistrua i vdekur të dielën pasdite nw  klinikwn private “Taxiarchai” ku u zbuluan raste pozitive të koronavirusit javën e kaluar .  Ai është një burrë 60-vjeçar  dhe është i vdekuri i katërt  nga klinika specifike dhe i 134-ti i vdekur nga coronavirusi nw Greqi.
Pacienti 60 vjecar pwsoi  njw pneumoni dhe shok septik pwr shkak tw coronavirusit.

Një tjetër person u regjistrua i vdekur pasditen e sotme në klinikën private “Taxiarchai”, ku javën e shkuar u zbuluan disa raste pozitive me Koronavirus.

Viktima është një burrë 60-vjeçar, rasti i katërt për klinikën në fjalë dhe i 134 për Greqinë.

Sipas mediave greke, viktima pësoi pneumoni dhe shok septik si pasojë e COVID-19.

Deri tani Greqia regjistron 2506 të prekur nga Koronavirusi.