Ndarja nga jeta e Mirush Kabashit, Presidenti Begaj mesazh ngushëllimi: Mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin

34
Sigal

Presidenti Bajram Begaj i ka dhënë lamtumirën artistit të njohur Mirush Kabashi, përmes një mesazhi ngushëllimi.

Në një status në Facebook, pas lajmit të ndarjes nga jeta të aktorit të dashur për publikun shqiptar, presidenti shkruan se Kabashi ishte ai që ngriti peshë sallat kudo ku performoi.

Postimi i presidentit Bajram Begaj:

Lamtumirë Artistit që mbajti gjallë brenda nesh dashurinë për artin dhe ngriti peshë sallat kudo performoi!

Lamtumirë “Nder i Kombit”, Mirush Kabashi!

Ndarja nga jeta e Mirush Kabashit, Presidenti Begaj mesazh ngushëllimi: