Ndarja nga jeta e Edi Luarasit, Meta: Do të mbetet figurë frymëzuese për artistët e rinj

114
Sigal

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndarjes nga jeta të yllit të kinematografisë shqiptare, Edi Luarasi.

Meta shkruan se ajo do të mbetet një shembull frymëzimi për artistët e rinj, sidomos për gratë dhe vajzat

Postimi i Metës:

Me shumë keqardhje mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores së mirënjohur dhe të talentuar, Edi Luarasi, një prej ikonave të filmit dhe skenës shqiptare, të cilën vetëm pak muaj më parë pata privilegjin ta vlerësoj me Dekoratën e Lartë “Nderi i Kombit”.

Edi Luarasi, do të mbetet një figurë frymëzuese për artistët e rinj, veçanërisht për vajzat dhe gratë, si shembull i kurajës qytetare, lirisë, vlerave dhe dinjitetit njerëzor, që sfidoi diktaturën për të triumfuar si dëshmitare e padrejtësive absurde të regjimit të kaluar.

Duke ju shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe komunitetit të artistëve, lutem të prehet në paqen e merituar!/albeu.com