Ndahet nga jeta papritur ish politikani i LSI-së, ka shërbyer si drejtor i QSUT (EMRI)

270
Sigal

Është ndarë nga jeta ditën e sotme ish-politikani dhe biznesmeni, Ilir Dashi. Njoftimi është dhënë në rrjetet sociale nga te aferm te te ndjerit.

Ilir Dashi ka mbajtur disa pozicione drejtuese, përfshi edhe Drejtorin e QSUT-së, ndërsa në politikë ishte i angazhuar në rradhët e LSI, ku ka drejtuar edhe degën e këaj partie në Tiranë.

Dashi gjithashtu ka qenë i angazhuar vite më parë në kinematografinë shqiptare, ku ka luajtur në disa role filmash.