Moti për çdo qytet

30

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e pasuar nga valëzim i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 21/36 diell

Kukës 17/35 diell re

Lezhë 19/36 diell

Dibër 16/33 diell re

Durrës 20/33 diell

Tiranë 22/36 diell re

Elbasan 20/37 diell re

Berat 18/38 diell re

Vlorë 21/35 diell

Korçë 15/32 diell re

Gjirokastër 17/37 diell re

Sarandë 18/33 diell.