Moti/ Mos harroni çadrën, pasdite do të bien sërish reshje shiu

111
Sigal

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi intensitet të lartë pasdite dhe në mbrëmje në zonën veriperëndimore dhe Jugperëndimore. Temperaturat minimale do të luhaten 4-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 10-11°C në veri, 15-17°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5 -6 ballë në det të hapur.