Mos dilni pa çadra nga shtëpia, ja si pritet të jetë moti sot

365
Sigal

Ditën e sotme priten reshje të dobëta shiu.

Më poshtë parashikikimi i motit nga IGJEUM:

RESHJET

Sot (e martë dt.23) priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ato do të jenë kryesisht të karakterit lokal.

TEMPERATURAT

Sot (e martë dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 23 °C

në vendet e ulëta: 12 /22 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

ERA

Sot (e martë dt.23) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.