Momentet e tensionit para Parlamentit. Si u ndalua përshkallëzimi i përplasjes

573
Sigal

Ndryshe nga herët e tjera protesta e opozitës të përmbyllur pa akte dhune. Por në disa momente protestuesit kanë hedhur sende të forta në drejtim të forcave të rendit.

Zyrtarët e lartë kanë dal para turmës për t’i ndaluar në konfrontimin me policinë.

Ndërkohë që kryetari i opozitës, Lulzim Basha dhe krerët e tjerë të forcave aleate kanë tërhequr tumat drejt selisë së PD-së.

LSA ka shkrepur disa momente kur militantët kanë hedhur sende të forta dhe kanë rrëzuar barrierat metalike të vendosura nga policia.