Ministria: Vaksinim falas kundër gripit për edukatorët dhe mësuesit

232
Sigal

Evis Kushi, ministrja e arsimit shkruan në llogarinë e saj në facebook se “Arsimtarët dhe edukatoret janë në linjën e parë të sakrificës. Prandaj, programi i Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale  për vaksinimin falas kundër gripit për ta në vendin e punës është një #zgjidhje shumë e mirë për të lehtësuar sadopak sistemin tonë shëndetësor në këtë situatë të vështirë pandemie.