“Marrëdhëniet PL-PD janë normale”, Kryemadhi: Opozita duhet të dalë me një kandidat përballë Rilindjes

55
Sigal

Ish-kryetarja Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me marrëdhëniet e Partisë së Lirisë dhe Partisë Demokratike.

Ajo e ka quajtur marrëdhënie normale, teksa ka folur dhe për kandidatët, ku ka thënë se opozita duhet të dalë me një kandidat të përbashkët, përballë atij të PS.

“Atë që unë shikoj dhe ndjej marrëdhëniet janë normale dhe të mira. Sigurisht se kush partinë ka axhendën e saj. Marrëdhënia ka të bëjë me zgjedhjet lokale.

Në kundëvështrimitn tim nëse opozita nëse nuk është e kapur duhet të dalë me një kandidat. Qytetarët shikojë dhe kërkojnë një opozitë të vërtetë. Zgjedhjet e 25 prillit zgjënjyen qytetarët.

A do jenë me primare apo pa primare kjo nuk ka më mundësi. Opozita duhet të ketë një kandidat përballë atij të rilindjes. Cdo minut që ne vonohemi i shërben qeverisë dhe Edi Ramës” tha Kryemadhi për “Kjo Javë.