Makina doli nga rruga, humb jetën një person në Elbasan

265
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku si pasojë e daljes së një automjeti nga rruga në fshatin Mengël, ka humbur jetën një shtetas.

Shkak i aksidentit dyshohet të jetë bërë lagështira në rrugë. Ndërkohë që po vijon puna për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

Elbasan/Informacion paraprak 

Më datë 07.12.2021, rreth orës 11:40, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në fshatin Mengël, shtetasi R. P., duke drejtuar mjetin ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë shtetasi R. P. ka humbur jetën në vendngjarje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.