Luhatje të temperaturave, çfarë do të ndodhë me motin javën e ardhshme?

68
Sigal

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qendrueshme.

Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta. Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina.

Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Luhatje të temperaturave, çfarë do të ndodhë me motin

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Gjatë ditës temperaturat parashikohen të luhaten si në figurë.