Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Elbasan (detajet)

222
Sigal

Një tërmet është ndjerë në Tiranë dhe Elbasan në orën 01:40. Sipas qendrës EMSC, tërmeti ka patur magnitudë 3.6 të shkallës rihter dhe thellësi 5km.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 37km nga Tirana dhe 6km nga Cërriku.