Lëkundje tërmeti në jug, ja sa ishte magnituda

234
Sigal

Pak më parë lëkundje tërmeti janë ndjerë në Maliq.

Sipas të dhënave nga IGJEUM tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkalles rihter ndërsa epiqendra ka qenë në 8 km nga Korça dhe 4 km nga Maliqi.