Lëkundje sizmike pranë jugut të Shqipërisë, ja ku ishte epiqendra

319
Sigal

Dridhje sizmike me madhësi 4 në shkallën Rihter ndodhi të martën pasdite në një zonë deti afër Kefalonia, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Dridhja kishte një thellësi fokale prej 16.8 km dhe një epiqendër që ndodhej 16 km në jug-jug-perëndim të Argostolit.

Image