Lëkundet sërish Shqipëria/ Tjetër tërmet i fortë, ja ku ishte epiqendra

648
Sigal

Një tjetër tërmet ka rënë pak çaste më parë në vendin tonë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë midis Durrësit dhe Fushë-Krujës.

Tërmeti ka rënë në orën 18:46 me magnitudë 3.3 ballë të shkallës Rihter dhe thellësi 25 kilometër.