Lajmi i fundit/ Biznesmeni libanez që u dhunua Fadi Mitri largohet nga Shqipëria

402
Biznesmeni  amerikano-libanez që u dhunua më 10 shtator në sy të bashkëshortes  dhe fëmijës në rrugën e Rinasit largohet përfundimisht nga Shqipëria.
I shtrirë në një barelë dhe i shoqëruar nga familja e tij si dhe nga ekipi mjekësor ai i është drejtuar avionit pavarsisht se ministrja e Ekonomisë Milva Ekonomi i propozoi që ai të mos largohej nga vendi.
Po sot kompania e tij “Omnix Albania” u tërhoq nga investimi në Gjirin e Lalzit.
Sigal