Lajm i mirë/ Shërohet një tjetër pacient i prekur me Koronavirus

53

Sapo ka ardhur një lajm i mirë nga Spitali Infektiv. Një tjetër pacient rezulton i shëruar nga Koronavirusi.

Lajmin e jep vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Edhe një tjetër pacient ka dalë sot i shëruar nga spitali infektiv. Mirënjohëse deri në përunjësi për punën dhe sakrificën e pashoqe të prof. Najada Çomos dhe të gjithë ekipit të mjekëve, infermierëve, imazheristëve, sanitareve që po luftojnë me armikun e padukshëm #COVID-19 në shërbim të pacientëve”, shkruan ministrja.