LAJM I FUNDIT/ U kap duke marrë rryshfet, Gjykata lë në arrest shtëpie mjekun Fitim Marku

66
Sigal

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën arrest shtëpi per mjekun Fitim Marku të arrestuar te premten te spitali i Traumës.

Burime bëjnë me dije se për shkak të Ishemis mjeku ishte i lidhur me aparatura dhe në pamundesi për të dhënë shpejgime para gjykatës.

Kujtojmë se Marku pësoi ditën e sotme ishemi cerebrale në paraburgim. Duke qënë se iu rrezikua jeta, ai u dërgua në spitalin e Traumës, aty ku dhe iu komunikua masa e sigurisë.